LabelExpo Europe 2019

Stanowisko 6C18

Na tegorocznych targach GEW zaprezentuje swój najnowszy produkt – system UV LeoLED.

LeoLED reprezentuje następną generację systemów utwardzania LED UV i będzie miał znaczący wpływ na tym bardzo konkurencyjnym rynku. W tym systemie rozwiązania technologiczne zostały przeprojektowane i dopracowane, zapewniając maksymalną moc i dawkę energii UV. Kaseta LeoLED jest w pełni kompatybilna z hybrydowym systemami ArcLED i gwarantuje przystępnie cenowo technologię LED.

 

Najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne zapewniają większą szerokość ekspozycji na promieniowanie UV, odporność na wnikanie pyłów i farb oraz szczelność dla łatwiejszego czyszczenia. Macierz LED zapewnia imponującą moc rzędu 88 W/cm i intensywność 25 W/cm2, przy minimalnej utracie światła. Ponadto, zintegrowany system chłodzenia cieczą zapewnia LeoLED najwyższą wydajność i niezawodność w swojej klasie.

Kaseta została zbudowana w oparciu o obecnie stosowane standardy i rozwiązania GEW, przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcji. Jest ona również oferowana w alternatywnej, bardziej kompaktowej konfiguracji dla małych i ciasnych przestrzeni oraz maszyn offsetowych. Wszystkie wersje można z łatwością zainstalować w większości urządzeń oraz są dostępne z opcją 5-cio letniej gwarancji.

 

Kompatybilność rozwiązań

System LeoLED wykorzystuje hybrydową technologię UV ArcLED, która umożliwia stosowanie konwencjonalnych lamp łukowych lub macierzy LED w obrębie jednej jednostki drukującej. Zarówno kasety z lampami łukowymi jak i LED są kompatybilne z tym samym zasilaczem i pasują do tej samej obudowy, ułatwiając ich wymianę oraz pełną dowolność w kombinacji technologii utwardzania UV dostosowując się do wymagań procesu produkcyjnego oraz formuły farb.

 

 

Oprócz LeoLED, będzie można zapoznać się z najnowszym rozwiązaniem dla konwencjonalnych lamp łukowych – systemem E4C. Jest to system charakteryzujący się największą mocą wśród lamp łukowych, sięgającą do 200 W/cm. Idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających procesów utwardzania UV oraz aplikacji wolnomigrujących. E4C jest również w pełni kompatybilne z hybrydowymi systemami ArcLED.

GEW zaprezentuje również wielopunktowy monitoring UV (mUVm), który znalazł się na krótkiej liście w kategorii Innowacje w konkursie Label Awards 2019. mUVm jest coraz częściej wykorzystywany w celu uzyskania 100% kontroli nad UV oraz generowania certyfikatów utwardzenia dla każdej partii, poprzez rejestrację promieniowania każdej lampy w czasie rzeczywistym. Tym samym zyskujemy gwarancję, że ryzyko dostarczenia nieutwardzonego produktu do klienta będzie wyeliminowane.

 

Zapraszamy do odwiedzin na LabelExpo 2019!